Skvelý pomocník na každý deň

Monitor dychu je perfektný prístroj, ktorý vám denne pomáha so starostlivosťou o vaše bábätko. Dokáže totiž efektívne upozorniť na abnormálny dych dieťatka a vy tak ľahko predídete akýmkoľvek následkom alebo nešťastiu.

Vyberať môžete z mnohých druhov týchto pomocníkov. Napríklad klasický monitor dychu vás upozorní, ak bábätko dýcha nepravidelne alebo sa nenadýchlo. Hlasný signál vás nielen zobudí, ale tiež rýchlo postaví na nohy za každej situácie. Využiť môžete tiež monitor dychu a zvuku, ktorý funguje ako obojstranná komunikácia. Pokiaľ je potrebné, na dieťatko hovoríte, aj keď ste v inej miestnosti. Ľahko ho tak utíšite, než sa k nemu dostanete osobne. A ak chcete bábätko tiež vidieť, oceníte monitor dychu a zvuku s videom. Vaše bábätko uvidíte i počujete. Navyše budete mať istotu, že je všetko v poriadku, aj keď nebudete u bábätka.

Tip navyše: Môžete si prikúpiť viac senzorových podložiek, meranie monitora dychu tak bude presnejšie.

Preventívne opatrenia

Monitor dychu vám ponúkne neustály prehľad o dýchaní vášho bábätka. Či už nastali komplikácie pri pôrode, dieťatko sa narodilo predčasne alebo so srdcovou  vadou, monitor dychu by vo vašej domácnosti nemal chýbať. Rovnako dobre ho ale ocenia aj mamičky zdravých detí, monitor dychu vám totiž ušetrí starosti.

Jeho hlavnou funkciou je, aby vás rýchlo a hlasno upozornil, ak je s dychom vášho dieťatka niečo v neporiadku. Bábätko často grcká? Vdýchlo materské mlieko? Má upchatý nos kvôli nachladnutiu? Alebo ide o rizikové SIDS? Či už ide o akúkoľvek príčinu, prevencia je na mieste. A vďaka kvalitnému monitoru dychu budete u bábätka včas, aby ste zakročila, prípadne zavolala pomoc.

Varovný signál, ktorý počujete

Bojíte sa, že u vášho dieťatka nebudete, keď bude potrebovať pomoc? Nebojte sa. Výrazný zvukový signál monitoru dychu vás nenechá spať a privolá vás, aby ste bola bábätku k dispozícii. A to aj cez deň, keď práve nie ste pri postieľke bábätka.

Tip navyše: Aby bol monitor dychu spoľahlivý, zaistite, aby mal vždy nabitú batériu.

Jednoducho je monitor dychu skvelým pomocníkom pre mamičky, ktoré chcú mať istotu, že ich bábätko spokojne spinká alebo sa hrá.

Vaša Jana