1. Prispôsobte baby shower nastávajúcej mamičke

Organizujete baby shower pre vašu kamarátku alebo sestru? Potom si dajte záležať, aby bola celá akcia prispôsobená potrebám nastávajúce mamičky. Nemá rada ružovú farbu, sladké jedlá, ani hlasnú hudbu? Splňte jej tieto želania.

Rovnako tak myslite aj na správny výber jedla. Chute sa totiž tehotným ženám neustále mení. Nič sa nestane, keď sa nastávajúce mamičky priamo spýtate, čo jej chutí a čo sa jej naopak protiví.

Ohľadom výberu miesta sa tiež pokojne poraďte, niektoré tehotné ženy dajú prednosť skôr pokoju a bezpečiu ich domova, iné sa teší na príjemné prostredie kaviarne.

2. Zorganizujte stretnutie, vymyslite program a pozvite hostí

Ak už máte všetky potrebné informácie, môžete stretnutie zorganizovať. Vytvorte zoznam hostí, pošlite im pozvánky a vymyslite program. Pozor, nepreháňajte to s množstvom aktivít a ich striktným dodržiavaním. Baby shower má byť uvoľnené, príjemné stretnutie pre vás všetkých.

Myslite tiež na ideálny čas pre baby shower, odporúča sa 4-6 týždňov pred termínom pôrodu. Ak na to však nie je priestor, môžete baby shower zorganizovať aj po narodení bábätka. Len dbajte na to, že v rámci šestonedelí by si mamička mala oddýchnuť a dôkladne sa zregenerovať.

3. Nezabudnite na darčeky

A to najdôležitejšie na koniec: darčeky. Je zvykom, že každý hosť na baby shower prinesie nastávajúcej mamičke darček. Aby sa darčeky neopakovali, je vhodné vytvoriť zoznam darčekov. Budete sa tak navzájom informovať, kto čo nakúpil.

Väčšina darčekov je priamo pre bábätko, myslite aj na samotnú mamičku a doprajte jej nejaký pekný darček.

Tipy na baby shower darčeky:

Tipy navyše

Viete, čím sa baby shower líši od iných oslavných udalostí? Výzdobou. Môžete si s ňou naozaj vyhrať. K dispozícii sú najrôznejšie girlandy, konfety alebo balóniky v tvare písmen. Priestor môžete tiež ozdobiť najrôznejšími fotografiami, kvetinami i dobrotami v tvare cumlíkov apod. Ľahko tak vytvoríte nádherné prostredie, ktoré nastávajúcu mamičku určite dojme. Ak navyše budete výzdobu vyberať podľa vkusu rodičov, určite ich to poteší. Bude sa tak dať veľa z doplnkov využiť aj v izbičke pre bábätko.

Vaša Jana M.