1. Aké prekážky budem s kočíkom zdolávať?

Venujte dostatok času zmapovaniu prostredia, v ktorom sa s kočíkom budete musieť pohybovať. Všetko, čo vám teraz pripadá automatické, sa s dvomi bábätkami v kočíku premení v každodennú výzvu. Nachádzajú sa v okolí vášho bydliska eskalátory? Výťahy? Ako široká je ulička medzi pokladňami vášho obľúbeného nákupného centra? Ak jazdíte MHD, vojdete sa s kočíkom do dverí tej "vašej" linky? Odpovede na tieto otázky vás dovedú k rozhodnutiu, či je pre vás vhodnejšie zaobstarať si širší kočík so sedením "vedľa seba" alebo užší, ale dlhší - v tandeme („za sebou“).

2. Kde budem kočík uschovávať?

Vo chvíľach, kedy nebudete s vašimi drobčekami na cestách, je nutné kočík niekde uschovať a na dané miesto premiestňovať. Ak bývate v rodinnom dome, s touto otázkou sa nemusíte príliš trápiť. Mamičky, ktoré bývajú v panelovom dome, zrejme najčastejšie využijú kočikáreň. Myslite na to, že kočík by ste mala byť schopná zdvihnúť. Ak sa rozhodnete uschovávať ho v byte a do výťahu sa nezmestí, každý kilogram bude hrať rolu. Bez odnímateľné korbičky či autosedačky sa v tomto prípade nezaobídete. Na e-shope si ich môžete ľahko vyfiltrovať.

3. Budem kočík prevážať v aute?

Ak plánujete kočík prevážať aj vo vašom aute, uistite sa, že je na to prispôsobený. Postrážte si, že ho dokážete zložiť. Čím ľahšie a rýchlejšie, tým lepšie. Aj v tomto prípade zohráva veľkú úlohu jeho hmotnosť. Ak máte možnosť, skúste si kočík zložiť a vložiť do auta priamo na predajni respektíve pred predajňou. Vyskúšajte ich viac, nech máte istotu, že ste vybrali to najlepšie a všetko zvládnete i "naostro".

4. Ako kočík prispôsobím svojim potrebám?

Akonáhle si odpoviete na zásadné otázky uvedené v predchádzajúcich bodoch, prichádzajú na rad ďalšie faktory. Na svoj vlastný komfort by ste nikdy nemali zabúdať. Váš neustály dohľad nad deťmi vám zaistí možnosť otočenia sedacích častí alebo nadstavieb tvárou k vám. Súčasťou kočíka môže byť tiež nákupný košík. Aj ten dokáže každodenný život výrazne uľahčiť. Oceníte aj možnosť nastaviť si výšku rukoväte. Hlavne v situácii, ak je váš partner výrazne vyšší ako vy.

Zistite si, či je možné opatriť kočík držiakom fľaše, slnečníkom pre letné mesiace alebo taškou na madlo. Overte si aj možnosť polohovania opierky, systém bŕzd a typ koliesok. Viac o tom, ako si môžete kočík "vyšperkovať" sa dočítate v našom predchádzajúcom článku.

Mamičky, ak si nie ste isté, ktorý kočík bude pre vás a vašich miláčikov najvhodnejší, nechajte si poradiť od odborníkov v Babyplace.

Jana