Dojčiaci vankúš

Na prvý pohľad pripomína podkovu alebo rožok. Je ušitý tak, že je zahnutý a pomerne dosť pevný. Býva vyplnený guličkami a dobre sa tvaruje. V tehotenstve slúži ako pomôcka pre pohodlné spanie. Podkladá rastúce bruško, stlačený medzi kolenami umožňuje pohodlné postavenie bedrám, pod krkom zase uľavuje preťažené šiji. Po pôrode sa dojčiaci vankúš hodí nielen pre pohodlné sedenie počas dojčenia, ale aj ako zábrana proti pretočeniu bábätka, ako základ pre hniezdočko alebo vyvýšené ležanie pre dojčatá.

Sieťované nohavičky

Po pôrode na pár týždňov zabudnite na svoje obľúbené kúsky erotického spodného prádla. Nastal čas na rýdzo praktické riešenie. Po pôrode telo oceni pohodlie a vzdušnosť. Prúdiaci vzduch pomáha hojiť popôrodné poranenia a práve sieťované popôrodné nohavičky sú presne to, čo intímne partie veľmi ocenia. Sú dostatočne pružné, aby nikde netlačili, a zároveň natoľko pevné, aby udržali na mieste aj dostatočné množstvo pôrodníckych vložiek.

Popôrodný sedací vankúš

Nafukovacie plávacie koleso a uterák na ňom síce oddávna patrí k vychytávkam, o ktorých sa novopečené mamičky zmieňujú tehotným, ale našťastie je tu niečo oveľa pohodlnejšieho, nevrzavého a nekĺzavého, a to je popôrodný sedací vankúš. Otvor uprostred pohodlného vankúšika na sedenie je presne to, čo po pôrode oceníte veľakrát za deň.

Lanolín na bradavky

Bábätká dokážu vyvinúť neuveriteľnú silu sania a bradavky dostávajú v prvých dňoch nesmierne zabrať. Stačí chvíľočku, neskúsená mamička v kombinácii s hladným bábätkom, a bolesť bradaviek je tu. Čoby prvá pomoc skvele funguje vlastné materské mlieko, ktorým pomliaždenú bradavku potrieme. Na regeneráciu prsníkov medzi dojčeniami je potom vhodný krém na bradavky obsahujúci lanolín. Jeho liečivé schopnosti sú vynikajúce a stačí ho naozaj len troška.

Prsné vložky

Laktácia môže nastupovať pozvoľna a materské mlieko môže tiecť len na vyžiadanie alebo naopak - nástup bude svižný a mlieko potečie aj v predklone pri umiestňovaní prsníkov do podprsenky. Preto so sebou do pôrodnice berieme aj vložky do podprsenky. Drobnosť, ktorá nám ochráni bielizeň, oblečenie a často aj pocit dôstojnosti. Prsné vložky je rozhodne dobré mať pri ruke.

Vychytávok je veľa. Niektoré sú užitočné viac, iné menej. My prinášame osvedčené tipy. Na vás je, čo si vyberiete. Každopádne prajeme šťastnú ruku pri výbere!