1. Termo obal na fľašu

Doma má materské mlieko potrebnú teplotu. Akonáhle sa ale dostanete von, nízke teploty v zime premení mlieko pre vaše bábätko v chladný nápoj. A to určite nechcete. Preto si ideálne kúpte termo obal na fľašu alebo špeciálnu termosku. Dlhšie tak udržíte mlieko dostatočne teplé a v ďalších rokoch tiežčaj a iné pitie pre vaše dieťatko.

2. Kozmetika pre bábätko

Rovnako ako v lete je potrebné sa aj v zime starať o pokožku bábätka a chrániť ju pred mrazom a nízkymi teplotami. Aby vás zima neprekvapila, doplňte vašu výbavu o jemnú a zároveň kvalitnú kozmetiku pre vaše bábätko. Napríklad krémom na líca a nos proti mrazu.

3. Zimné oblečenie

Aby bolo vaše dieťatko vždy v teple, kúpte mu teplú zimnú kombinézu. Určite využijete aj teplejšie svetríky a mikiny. Nezabudnite, že najviac tepla uteká cez hlavičku, ručičky a nožičky. Ubezpečte sa preto, že má vaše dieťa kvalitnúčiapku a tiež rukavice. Veľmi malé bábätká obliekame do kombinéz alebo overalu, aby mali zakryté aj nožičky.

4. Hrejivý fusak do kočíka a autosedačky

Pokiaľ máte dieťatko dobre oblečené a pripravené na cestovanie, zostáva už len pár vecí. Ak pôjdete autom, nezabudnite na bezpečnú autosedačku. Do nej sa perfektne hodí fusak alebo zavinovačka. Chystáte sa na prechádzku s kočíkom? Potom oceníte hrejivý fusak do kočíka. Máte tak istotu, že má bábätko schované nožičky i ručičky.

5. Teplejšia deka

Ako podklad do kočíka aj autosedačky oceníte hrubšiu deku. Rovnako dobre ju využijete pri prenášaní bábätka z domu do auta, môžete do nej dieťatko zabaliť.

6. Kvalitný hlboký kočík a pláštenka

Vďaka prevedeniu hlbokého kočíka v ňom bude vášmu dieťatku v zime najlepšie. V kombinácii s fusakom a teplou dekou tvorí perfektnú voľbu na jesenné i chladnejšie zimné prechádzky. Odporúčame kočík doplniť aj praktickou pláštenkou.

7. Nosič - budete sa zahrievať vzájomne

Ak vaše bábätko radi nosíte v šatke alebo nosiči, v zime je to skvelá možnosť, ako sa s bábätkom zahrievať vzájomne. Mnoho rodičov si túto možnosť veľmi chváli. Oceňujú, že sa môžu kdekoľvek prechádzať a kočík ich nelimituje. Či už ide o dopravu MHD alebo manipuláciu s kočíkom v obchode.

Tip navyše

Pozor na poľadovicu a neupravenú vozovku. A to hlavne v prípade, ak máte dieťa v šatke alebo nosiči. Rovnako opatrní buďte aj pri prechádzke s kočíkom a pamätajte: vaše bezpečnosť=bezpečnosť bábätka.

Vaša Jana