Bábätko v posteli

V prípade, že ste sa rozhodla pre zdieľanie postele s vašim bábätkom, čoskoro spoznáte výhody, ktoré spoločné spinkanie prináša. Obe strany sa cítia v bezpečí, dieťa má nablízku známu vôňu a v noci je oveľa pokojnejšie. Pre zaistenie maximálneho komfortu je možné využiť niektorých praktických pomocníkov, ktoré bábätko v posteli ochráni, a vy budete môcť pokojne spať.

Obavy? Majú riešenie.

Plač dieťaťa, ktorý k vám dolieha z inej izby signalizuje, že sa dojča cíti byť príliš ďaleko od svojej matky. Jeho nervozita sa zvyšuje, a neskôr môže byť oveľa ťažšie ho znovu uspať. Práve preto mnohé z nás napadne, že by bolo najlepšie mať bábätko pri sebe v posteli. Avšak je to práve strach, kvôli ktorému tento postup mnoho matiek odmietne. V spánku sa nevedomky otáčame alebo hádžeme rukami, čo pre dojčatá nemusí byť bezpečné. Vyskúšajte pár jednoduchých trikov a pomocníkov, ktoré vám dovolia byť v prítomnosti vášho bábätka a zároveň obmedzí váš strach na minimum.

Tipy na bezpečné spanie

Ak si prajete mať bábätko v posteli, je vždy vhodné priestor aspoň minimálne oddeliť, aby ste zabránili nehodám. Ako jedna z variant sa ponúka napríklad detské hniezdo. Vankúšové mantinely hniezdočka na posteli zaistí žiaduce oddelenie. Ďalšia varianta predstavuje špeciálne upravená posteľ alebo finančne výhodnejší spôsob, a to detská postieľka priamo pri vašej posteli. Aj na našom e-shope nájdete niekoľko variant. V kategórii s detskými postieľkami a kolískou si vyberiete tú ideálnu pre vás.

 Prístavná postieľka ako ideálne riešenie

Prístavné postieľky sú konštruované z troch bočných stien, ktoré chránia bábätko pred pádom. Štvrtou, zníženou stranou, ju potom prisuniete k vášmu lôžku. Vďaka tomu možno aj v priebehu noci s bábätkom komunikovať, dojčiť ho, kontrolovať a mať ho stále nablízku. Vaše bábätko sa v posteli vďaka tomuto pomocníkovi bude cítiť bezpečne a pokojne. Zároveň ušetríte veľa času a lepšie sa prespíte, keďže nebude potrebné každú chvíľu kontrolovať stav v inej miestnosti. Vďaka tomu, že sa jedná o samostatnú postieľku, môžete ju tiež vybaviť nebesami alebo napríklad svetielkami.

Monitor dychu do postieľky

Spanie s bábätkom vám prinesie väčší pocit bezpečia a istoty. Ak však chcete mať úplne pod kontrolou zdravotný stav vášho dieťaťa, výborne poslúži aj monitor dychu do postieľky. Nenápadné zariadenie rozpozná prípadné blížiace sa nebezpečenstvo, o ktorom vás informuje. Podložka pod matracom dieťaťa sleduje jeho dych a v prípade komplikácií spustí poplach.

 

Či už budete s vašim bábätkom spinkať kdekoľvek, prajem vám tie najsladšie sny

Vaša Jana