Správny kočík je základ

Aby bol váš čas s dieťaťom vonku čo najpríjemnejší, je nutné mať predovšetkým správny kočík. Pre novorodeniatko sa najviac hodí kočík hlboký, ktorý je uzavretý a vaše bábätko v ňom bude mať pokoj na spánok. Ako dieťa rastie, bude čoraz zvedavejší a bude sa chcieť pozerať na cestu. V tej chvíli odporúčame zaobstarať mu športový kočík, v ktorom môže vďaka polohovateľnosti chrbta spinkať aj sedieť. Keď už dieťa vydrží samo sedieť, kúpte si golfový kočík. O tom už sme písali tu. A ak si nie ste istí, ktorý kočík vybrať, vyberte kombinovaný. U toho môžete na podvozok nasadiť rôzne druhy korbičiek a sedačiek, takže dieťaťu vydrží od narodenia až do troch rokov veku.

Na prechádzku v každom počasí

Či je teplo alebo zima, s kočíkom je potreba vyjsť za každého počasia. A práve doplnky ku kočíku vám môžu takú cestu veľmi spríjemniť. Najmä na jeseň, a tiež na jar, sa vám najviac bude hodiť pláštenka na kočík. Pri chladnom ráne aj po celú zimu oceníte huňatý rukávnik. Naopak v horúcom lete môžete ochrániť bábätko pred slnečným žiarením slnečnou strieškou alebo slnečníkom. Vždy je tiež potrebné ochrániť bábätko pred UV žiarením a nepríjemným hmyzom, čo dokážu niektoré moskytiéry.

Štýlová mamička s prázdnymi rukami

V jednej ruke obľúbená káva, v druhej štýlová kabelka so všetkými nevyhnutnosťami. Ale čím tlačiť kočík? Nebojte, všetko sa dá zvládnuť. Na kávu si kúpte držiak, ktorý sa dá pripevniť na rukoväť alebo na stranu kočíka. Na rukoväť môžete tiež pripevniť prebaľovaciu tašku. Ale nepredstavujte si ju nevzhľadnú a obrovskú. Naopak. Dnes už ju takmer nerozoznáte od kabelky. Do tašky si tiež môžete zaobstarať organizér, takže všetko zostane na svojom mieste.

Pre druhé (aj prvé) bábätko

A čo keď príde druhé dieťa? Kočík mu môžete ozvláštniť treba zmenou farby pomocou takzvaných Colour Packov. Tie sa vyrábajú v niekoľkých variantoch, a tak každé vaše dieťa môže mať kočík vo svojej farbe. Staršieho súrodenca potom môžete postaviť na stúpadlo, ktoré sa pripevní ku kočíku. A ak dieťa rado pobehuje okolo vás, kúpte si na neho vodiace kšírky. Pitie aj jedlo mu potom môžete položiť na tácku s držiakom na pitie, ktorý sa dá jednoducho uchytiť na akýkoľvek kočík.