Je to dievčatko!

Už viete, že sa vám narodí dcérka? Prispôsobte tomu jej novú izbičku, kde bude vyrastať.

  • Ružová to môže byť

Začnite výberom farby stien, na výber máte z mnohých jemných tónov ružovej, broskyňovej či fialkovej. Rovnako perfektne bude vyzerať tiež biela stena doplnená peknými dekoráciami. Navyše môžete vymaľovať izbičku pre vaše dieťatko tak, aby ladila s konceptom celého bytu alebo domu.

 

  • Vybavte izbičku pekným nábytkom

Vyberte kvalitný nábytok vo farbe, ktorú vaša dcérka ocení. Zvoliť môžete nielen elegantný biely alebo univerzálny šedý, ale aj hravý ružový. Nevynechajte ani nábytok s jednorožcom a ďalšími roztomilými motívmi, ktoré sa budú vášmu dievčatku určite páčiť. Základom je samozrejme postieľka. Ozdobte steny dizajnovými poličkami, kde dáte rámčeky s fotkami vašej rodiny. Aby ste mali kam uložiť oblečenie, plienky aj kozmetické potreby pre vaše bábätko, nezabudnite na praktickú komodu. Tá zároveň poslúži ako prebaľovací pult.

  • Dekorácie sem, dekorácie tam

Dekorácií nie je v detskej izbe nikdy dosť. Čo tak zarámovať odtlačok nožičky a ručičky? Aby ste doladili izbičku pre dievčatko, vyberte peknú fototapetu, girlandu v ružovom odtieni alebo rastúci meter s kvetinami. Chýbať nesmie ani krabice na poklady, kam schováte prvý zúbok alebo aj topánočky.

  • Nezabudnite na hrací kútik

A čo keď bude vaša dcérka staršia? Prispôsobte izbičku tiež možnosti hrania na deke, tú môžete samozrejme preniesť napríklad aj do obývacej izby. Dievčatká poteší aj kočík pre jej bábiku alebo stan, kde si bude rada hrať aj s jej kamarátkami.

Je to chlapček!

Narodí sa vám chlapček? Tak to už pre neho určite chystáte vysnívanú izbičku, kde sa mu bude krásne spinkať a v budúcnosti si tam bude rád hrať.

  • Modrá je dobrá

Vymaľujte izbičku vášho chlapčeka treba na pastelovo modrú, šedú alebo bielu. Každá z týchto farieb bude vyzerať skvelo. Navyše ich môžete ľubovoľne kombinovať a dosiahnete tak originálneho dizajnu. Pokiaľ ho navyše efektne doplníte dekoráciami vhodnými pre chlapcov, bude sa tam vaše bábätko cítiť naozaj príjemne.

  • Doplňte izbičku kvalitnou postieľkou

Neviete, čo do izbičky dať, keď budete mať bábätko stále pri sebe? Určite vyberte kvalitnú postieľku, ktorá bude vyhovovať potrebám vás i vášho dieťatka. V každej izbičke bude vyzerať pekne napríklad drevená postieľka. Ľahko ju totiž skrášli doplnky a dekorácie, ako sú mantinelyvreckáre alebo detské hniezdočka. Zabudnúť by ste nemali ani na prebaľovaciu komodu alebo skriňu na všetko oblečenie.

  • Zútulnite izbičku vhodnými dekoráciami

Na rozdiel od dievčenské izby by mala byť ta pre vášho chlapčeka doplnená dekoráciami so zvieratkami, autíčkami, vláčikmi a pod. Celý koncept izby oživí girlanda kombinujúci odtiene modrej a šedej farby. Malého prieskumníka iste poteší zvieracie samolepky na stene a perfektne sa do "modrej" izby hodí aj rámček s fotkou a odtlačkom. Aby váš chlapček videl, ako rýchlo rastie, doplňte jeho izbičku metrom s robotom.

  • Myslite aj na priestor určený na hranie

Už pri zariaďovaní izbičky myslite na to, že si váš chlapček bude chcieť časom hrať. A tak v izbičke urobte priestor aj pre ohrádku, kde si môže dieťatko hrať chvíľu osamote a v bezpečí. Váš chlapček dá určite prednosť autíčkam, vláčikom a preliezačkám pred bábikami.

 

Či už budete mať dievčatko alebo chlapčeka, zariaďovaní prvé izbičky má svoje čaro.

 Vaša Jana