Oplatí sa to?

Ak počasie dovolí, detské vozidielka môžete vytiahnuť v marci a schováte v októbri. To už je pekná kopa prechádzok, kedy trojkolku, vodný bicykel alebo odrážadlo využijete. Áno, deti rastú ako z vody, ale aj na to výrobcovia myslia. Stačí si vybrať také, ktoré s dieťaťom porastie. Až do veku piatich rokov. A ak v budúcnosti plánujete ďalšie dieťa, potom sa oplatí dvojnásobne.

Trojkolky

Predstavujú ideálnu variantu, ak hľadáte spoľahlivé a plne funkčné vozidlo na viac ako jednu sezónu. Multifunkčné trojkolky plne zastanú aj funkciu kočíka, ak bude treba. Trojkolku využijete už od dosiahnutia prvého roka dieťaťa. Vaše dieťatko môžete mať úplne pod kontrolou vďaka rúčke, ktorá vám zaistí plné ovládanie trojkolky. Akonáhle váš malý alebo malá povyrastie, doprajte mu viac slobody. U multifunkčných variant máte možnosť úplne odstrániť madlo a váš potomok bude samostatne šliapať vedľa vás. Tri kolieska mu zaistí spoľahlivú stabilitu.

Pohodlie mamičky zaručí nastaviteľná výška madla, možnosť otočiť dieťa tvárou na vás alebo v smere jazdy a mnoho praktických kapsičiek. Do nich schováte všetko, čo na bezproblémovú prechádzku potrebujete. Pohodlie a bezpečie vášmu malému vodičovi alebo vodičke zaistí mäkké penové sedlo a bezpečnostné pásy. Nemusíte sa báť ani náhleho jarného dažďa alebo ostrého poludňajšieho slnka. Trojkolky sú vybavené strieškou a ochranou proti ostrým lúčom.

Šlapadlá

Ďalší perfektný spôsob, ako zabaviť vaše dieťatko pri vonkajších aktivitách predstavuje vodný bicykel. Na pedálovej lodi môže rozvíjať svoju motoriku a zažije veľa zábavy. Vodné bicykle sú vhodné pre deti od dvoch rokov. Váš drobček si osvojí nový druh pohybu a treba v ňom zasejete zrnko športového talentu, ktorý môže v budúcnosti ďalej rozvíjať.

Ešte viac fantázie a hry zapojí váš malý alebo malá na šlapadle, v ktorom sa razom premení na zručného poľnohospodára. Nejeden otecko sa iste rád zapojí. Ukážte na dômyselnom šliapacom traktori alebo nakladači vášmu potomkovi možnosti, ktoré ponúka život aj mimo obrazovku počítača.

Odrážadlá

Tretie narodeniny vášho drobca sú jasným signálom, že je na čase zaobstarať mu odrážadlo. Zdatnejšie deti zvládnu "jazdu" už od dvoch rokov. Na odrážadle si každý chlapček aj dievčatko osvojí pohyby, ktoré mu v budúcnosti uľahčí nácvik jazdy na klasickom bicykli. Vďaka nemu sa vyhnete nutnosti kupovať v budúcnosti bicykel s postrannými kolieskami. Potrebnú rovnováhu si totiž dieťa osvojí už na odrážadle.

Pohodlie aj po dlhšej jazde mu zaistí mäkké sedlo a niektoré varianty ponúkajú i opierky pre nožičky alebo kapsičku. Do nej si môžu schovať treba svojho plyšového kamaráta. Ak necháte výber farby odrážadlá na samom malom cyklistovi, jazda ho bude baviť o to viac.

 

A čo vy? Pamätáte si na svoje rané detstvo? Mali ste tiež vozidlo, na ktorom ste sa radi preháňali?

Aktívne a príjemné dni vám praje vaša Jana.