Čo je hniezdo a kde sa tu vzalo?

Hniezdočko by sa dalo popísať ako ochranný vankúšový mantinel. Perfektne kombinuje praktickú funkciu s krásnym vzhľadom. Ak ste o hniezde od svojich starších kamarátok alebo mamičky nikdy nepočula, nie je sa čomu diviť. Ide o pomerne nový výrobok v sortimente výbavičky pre bábätko. Pôvodne s ním prišiel zdravotnícky personál, ktorému hniezda uľahčovala starostlivosť o predčasne narodené deti. Nesporné výhody hniezda však zapríčinili, že dnes na ne nedá dopustiť veľká kopa mamičiek.

Situácie, kedy hniezdo najviac oceníte

Každá mamička, ktorá hniezdo pre svoje bábätko využíva, by vám opísala rad ďalších situácií, ktoré si bez neho nevie predstaviť. Pozrime sa na tie najčastejšie:

  • Nepokojné bábätko - Deväť mesiacov rástlo vaše bábätko schúlené vo vašom brušku s minimálnou možnosťou pohybu. Akonáhle opustilo vaše telo, voľný neohraničený priestor okolo neho ho môže znervózňovať. Hniezdočko dopraje vášmu drobčekovi trocha toho pôvodného stiesneného prostredia, na ktorý je zvyknuté. Povedomé prostredie ho upokojí.
  • Spoločné chvíle - Hniezdočko predstavuje ideálny spôsob, ako byť v blízkosti vášho potomka a súčasne s vašou rodinou alebo priateľmi. Dieťa uložené v hniezdočku veľmi ľahko prenesiete kamkoľvek bude treba. V bezpečí ochranných mantinelov môže ležať na gauči spolu s ostatnými a spoločne si môžete užívať jeho prítomnosť. Dieťa bude v bezpečí a vy v pokoji. Odpadá neustále nosenie na rukách. Akonáhle dieťa zaspí, prenesete drobca v hniezdočku rovno do postieľky.
  • Cvičenie - Hniezdo vám zásadne pomôže aj vo vašom boji s popôrodnými kilami. Ak sa chystáte na sériu drepov a brušákov, prenesiete hniezdo s bábätkom tam, odkiaľ na neho ľahko uvidíte. Vy si v kľude odcvičíte svoj tréning a bábätko zostane pod vašim dohľadom a v bezpečí mantinelov okolo telíčka.
  • Spanie v jednej posteli - ak spíte s bábätkom v jednej posteli, voľný priestor, ktorý okolo vás vzniká, môže ľahko (i len podvedome) znepokojovať. Predovšetkým vás, ale aj dieťatko. Ide buď o strach zo zaľahnutia, alebo upadnutia bábätka. Mantinely hniezda prinesú požadovaný pocit pokoja všetkým.
  • Začne pásť koníčky - Akonáhle sa vaše dieťatko začne snažiť pozorovať svet v polohe na brušku, párkrát sa to jednoducho nepodarí. Mäkké mantinely zabezpečí, že jeho hlavička vždy spadne do mäkkého.
  • Cestovanie - S hniezdočkom ľahko predídete negatívnym pocitom vášho dieťatka, ktoré sú spojené s cudzím prostredím. Dieťa uložené v hniezde oveľa menej zaregistruje, že nie je v bezpečí domova. Nehovoriac o možnosti jednoduchého prenášania, ktorému sa pri cestovaní nevyhnete.

Bábätko

Bonus navyše? Čo už, bábätká rastú ako z vody a krásnych fotiek nie je nikdy dosť. Už zajtra bude vyzerať trošku inak ako dnes. Vaša malá láska bude v hniezdočku vyzerať na každej fotke neuveriteľne sladko.

Ak sa domnievate, že aj vám by hniezdo uľahčilo vašu náročnú mamičkovskú rolu, pozrite sa na celú ponuku. Vybrať môžete z celej škály tvarov, variantov a dizajnov, z ktorých určite vyberiete to pravé. Všetky hniezda sú vyrobené tak, aby boli maximálne bezpečiné. Ktoré vášmu bábätku pristane najviac?

Radostné dni v pohodlí s vašim bábätkom vám praje

Jana